Przelicznik miar Porusz mięśnie bez sprzętu!
marca 13

Jest to trening typu FBW , 3x w tygodniu - poniedziałek,środa,piątek lub w innych konfiguracjach tak żeby nie kolidowało z treningami bokserskimi.


8 komentarzy do wpisu “Plan treningowy Weidera dla bokserów”

 1. spoko_loko powiedział:

  trening spoko

 2. Pita powiedział:

  Kurde, trening nawet ciekawy, ale 13 ćwiczeń?? Ja przy 2 boksach w tygodniu nie daje rady robić 3 razy w tygodniu 8 ćwiczeń, wiec przerzuciłem sie na 6. No chyba, że to jest pisane pod zawodowców, którzy niczym inny się już nie zajmują.

 3. admin powiedział:

  Te oldschoolowe treningi z książki weidera są ogólnie dość ciężkie. Z drugiej strony zauważ że serii na poszczególne ćwiczenia nie ma jakiejś ogormnej ilości. Max 3. Myśle że lepszym pomysłem byłoby przejście na 2 treningi siłowe w tygodniu. To + 2 boksy da 4 ciężkie treningi na tydzień.

 4. kazach powiedział:

  To było dobre ale kiedyś! Teraz ćwiczy się zupełnie inaczej. Ogólne założenia:
  4 etapy
  1 - wytrzymałość mięśniowa = Trening obwodowy przechodzi się z ćwiczenia na ćwiczenie płynnie po kolei wykonanie wszystkich ćwiczeń =1obwód mogą być ćwiczenia takie jak na tej liście. Powtórzenia w granicach od 10do 15. ćwiczy się zazwyczaj co drugi dzień. Robiąc 3albo 4 obwody. Stosujemy głównie ćwiczenia izolowane.

  2 etap Masa mięśniowa Tu można zaczerpnąć wariant kultrurystyczny np. trening ARNOLDA z tego blogu.

  3 etak Poprawa siły Tu trenujemy podobnie jak trójboiści
  robiąc na każdym treningu : wyciskanie, przysiady i ciągi lub skłony ze sztangą do tego podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, wiosłowanie lub ściąganie drążka szerokiego, wycisaknie wąskim i wycisaknie na bicesps

  i na koniec 4 etap:
  zwiększanie a następnie utrzymanie dynamiki lub inaczej mocy:
  stosujemy bardzo szybkie ruchy i powone opuszczanie ciężaru, a stosowane ćwiczenia to:
  wyciskanie na ławce, zarzut sztangi na klatkę, wybicie sztangi nad głowę, podskoki ze sztangą na barkach, podciąganie na drążku dynamiczne
  Do tego praca z piłkami lekarskimi róznego rodzaju rzuty. No i praca na woku i tarczach.

  TRENING BOKSERSKI musi być zgrany odpowiednio z treningiem siłowym.

 5. Pita powiedział:

  Możliwe, że tak właśnie zrobię, ale na razie dobrze mi idzie z 3ema krótszymi siłowniami, jakoś chyba lepiej umiem siłę rozłożyć :)

 6. Pita powiedział:

  Kazach, ile treningów w tygodniu powinno się robić w 2gim, 3ecim i 4tym etapie?

 7. kazach powiedział:

  W 2 i 3 etapie po 3 treningi co drugi dzień.
  W etapie 3 przez pierwsze 3tygodnie czyli okres zwięszkania dynamiki też 3 treningi. A potem w okresie podtrzymania wystarczą 2 treningi. Np w poniedziałek i czwartek.
  Nie pisałem o treningu mięśni brzucha. Bo zwykle to robi się ich dużo na treningu bokserskim i nie ma sensu katować jeszcze brzucha na siłowni. No chyba że ktoś trenuje boks żadko czyli 1 lub 2 razy w tygodniu, wtedy też należy potrenować na mięśnie brzucha na siłce.

 8. kazach powiedział:

  Na 2-3 i początku 4 etapu najlepiej po 3treningi, a poteż żeby podtrzymać dynamikę wystarczą 2 treningi

Skomentuj