Tribuactive B6 - test Suplementacja przydatna w sportach walki
listopada 28

Dostaje od Was czasem zapytania czy to na gg czy to na naszej-klasie, w jakim wieku możecie zacząć jeść odżywki.

Przypomnijcie sobie najpierw PODZIAŁ ODŻYWEK

Odżywki uzupełniające dietę to NIC INNEGO JAK JEDZENIE W PROSZKU , o odpowiednich proporcjach , lekkostrawne i dobrze przyswajalne !

Takie odżywki praktycznie NIE MAJĄ OGRANICZEŃ wiekowych !

Przecież już niemowlakom podaje się różne odżywki niewiele różniące się od tych gainerów (węglowodany+białko=jedzenie w proszku) , no ale takie jedzenie kupuję się w spożywczym , a nie w sklepach z suplami…

Takich odżywek nie muszą się bać żadni rodzice , a jeśli wasze pociechy trenują : pływanie, bieganie itp. - to w zasadzie konieczność !

Takie treningi to duży wysiłek i należy dać organizmowi materiał do regeneracji!

Jeszcze bardziej obowiązkowym produktem są IZOTONIKI ! , Zapobieganie odwodnieniu organizmu to bardzo ważna kwestia , a zamiast kupować drogie powerady można nabyć ekonomiczny koncentrat.

Jedna rzecz na którą należy zwrócić uwagę kupując gainera to czy nie ma w sobie jakichś dodatków które akurat niekonieczne są na tym etapie wskazane.

Najpopularniejszym suplementem wspierającym rozwój muskulatury jest kreatyna, nie ma jakichś jasno określonych ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o jej stosowanie , jednak z obserwacji wydaje mi się że nie ma potrzeby sięgać po nią wcześniej niż w wieku 16-17 lat.

Wszelkie produkty prozdrowotne , jak witaminy, minerały również nie wymagają „pełnoletniości” a przy ciężkim wysiłku należy zaspokajać niedobory.

Jest też grupa odżywek które w sposób naturalny regulują produkcję testosteronu , absolutnie nie powinno ich się brać w okresie dojrzewania, nie ma też sensu brać ich w wieku w którym testosteron jest na optymalnym poziomie, za to zdecydowanie dobrze sprawują się one w wieku ‘dojrzałym’ gdy naturalna produkcja hormonów spada , i takie naturalne podwyższanie dobrze robi na samopoczucie, libido , poczucie „mocy”.

Uważać należy także na spalacze tłuszczu niektóre są dość mocne i posiadają sporo stymulującej kofeiny itp. - na pewno nie nadaje się to dla najmłodszych.

Tak by to z grubsza wyglądało, oczywiście wiele rzeczy jest kwestią indywidualne , w komentarzach możecie się pytać o konkretne przypadki , pokażcie też ten wpis rodzicom , którzy mają jakieś obiekcje do odżywek.

4 komentarzy do wpisu “Wiek, a odżywki”

  1. Macko powiedział:

    Krótko i zwięzle! Tak powinno być :)

  2. malolat powiedział:

    dzieki za artykul,musze pokazac rodzicom bo mysla ze odzywki to sterydy hehe ;P

Skomentuj