Bieganie powiększa mózg Wyciskanie na klate - praca mięśni
lutego 11

Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic zwłaszcza z południowych rejonów , na zakupy w drugim już sklepie „sieci” :) MOCNYSKLEP.PL !!!

Mieści się on w galerii handlowej Bonarka City Center, na pierwszym piętrze obok wejścia z parkingu , niedaleko KFC :)

oto mapka pierwszego piętra :

mapka dojazdu :

a to słów parę o centrum:

Bonarka City Center, nowe centrum miejskie, została otworzona 21 listopada 2009 roku. BCC jest współczesną interpretacją sieci miejskich ulic i placów handlowych. Budynki wykonano z wysokiej jakości naturalnych surowców (kamień, drewno, szkło). Wybór materiałów do fasad i elewacji odzwierciedla przemysłową przeszłość terenu, stanowi też nawiązanie do tradycyjnego, wielkomiejskiego pasażu handlowego, obecnego w zabudowie polskich miast na przełomie XIX i XX wieku.

Szklane powierzchnie, przykrywające kompleks, zostały zaprojektowane tak, by zapewnić jak największą ilość naturalnego światła dziennego. Całe wnętrze, dzięki świetlikom wspartym na ceglanych murach, zdaje się być skąpane w świetle. Niezwykłości wnętrzu nadaje również złoty i niemal biały granit, którym wyłożona jest posadzka, nadając pasażom i placom dodatkowe ciepło.

Wraz z naturalnymi wysokimi palmami całości dopełnia projekt fontanny, tworząc najbardziej unikatowy miejski plac Krakowa. Trzy olbrzymie pawilony, zaprojektowane z belek i łukowych słupów wykonanych z klejonego drewna, znajdują się w głównych pasażach, gdzie mieszczą się przytulne cafeterie i cukiernie. Drewniane mostki spinają przestrzeń, a balustrady z dwoma typami użytych materiałów (szkło i metal) kreują typową dla miasta atmosferę.

Dane:
Powierzchnia użytkowa: 91 tys. m2; pow. całkowita: 234 tys. m2;
270 najemców, w tym główni: Auchan, Leroy Merlin, Mega Avans;
największy gigaplex kinowy Cinema City;
ponad 30 restauracji, kawiarni;
3 200 bezpłatnych miejsc parkingowych;
na pierwszym piętrze MOCNYSKLEP.PL

Bonarka to miejsce szczególne w pejzażu przemysłowego Krakowa. Jest częścią Podgórza, historycznej dzielnicy Krakowa, leżącej na południowym brzegu Wisły. Od końca XIX wieku na terenie Bonarki mieściła się Fabryka Cementu, a w 1948 roku, wykorzystując cześć zabytkowych urządzeń, założono na jej miejscu Państwową Fabrykę Supertomasyny “Bonarka”, której nazwę zmieniono później na: Zakłady Chemiczne “Bonarka”. Zakłady zamknięto ostatecznie w 2003 roku.

Lata zaniedbań, nadmiernej eksploatacji i braku opieki doprowadziły do zrujnowania terenu Bonarki. Aby stworzyć przyjazną ludziom miejską zabudowę, konieczna stała się gruntowna rekultywacja terenu. Jest ona jedną z największych, jeśli nie największą, rekultywacją po byłym zakładzie przemysłowym w Polsce.

Inwestycja zlokalizowana jest w Krakowie, w dzielnicy Podgórze, pomiędzy ulicami Kamieńskiego i Puszkarską, na terenie dawnych Zakładów Chemicznych „Bonarka”. Jest przykładem kompleksowego działania w trzech płaszczyznach: ekologii, infrastruktury i funkcji społecznej, w całości finansowanego przez inwestora.

W ramach działań przygotowujących teren zrealizowano:

- rekultywację terenu poprzemysłowego po byłych Zakładach Chemicznych Bonarka, obejmujący roboty rozbiórkowe (55 000 m3), likwidację osadników wypełnionych odpadem (fluorek wapnia, ok. 210 000 ton), likwidację hot spotów i prace niwelacyjne. Nakłady poniesione przez inwestora to 11,6 mln EUR;

- przebudowę i rozbudowę sieci wodno – kanalizacyjnej, odwadniającej, a także ciepłowniczej i gazowej wokół centrum. Koszt to dotychczas ponad 300 tys. EUR;

rozbudowę i przebudowę układu komunikacyjnego wokół centrum, połączonego z miejską infrastrukturą drogową, co zdecydowanie ułatwi właściwy, płynny dostęp do całości kompleksu, ale równocześnie dobrze skomunikuje i ożywi tereny inwestycyjne o pow. ok. 30 ha wokół Projektu Bonarka. Całość inwestycji drogowych, finansowanych w 100% przez inwestora, zostanie przekazana Miastu Kraków. Nakłady poniesione na ten cel to poziom ponad 16,1 mln EUR.

ZAPRASZAMY CODZIENNIE od 10:00 do 21:00

Hipermarket Auchan otwarty w godzinach: Poniedziałek – Sobota od 8:00 do 22:00, Niedziela od 9:00 do 22:00

Kino Cinema City Bonarka otwarte jest w godzinach od 9:30 do 15 minut po starcie ostatniego filmu.

Leroy Merlin: Poniedziałek - Sobota od 8:00 do 21:30, Niedziela od 9:00 do 21:30

MOCNYSKLEP.PL otwarty codziennie od 10:00 do 21:00

parę fociszczy:

6 komentarzy do wpisu “MOCNYSKLEP W BONARKA CITY CENTER!!!”

 1. Krisi powiedział:

  Extra to wygląda. Vito działaj dalej:)

 2. barteklip9 powiedział:

  Pewno będę nie bawem, dobra inwestycja ;)

 3. Tomek Activlab powiedział:

  Mamy siłę, mamy moc, mamy pęd!!! Tak trzymać Vito!!!

 4. Maciek_W powiedział:

  No no, gratuluję ekspansji Vito:)

 5. michas powiedział:

  Oczywiscie wiem dlaczeg akurt tam:) czego ty nie zrobisz dla bliskosci KFC! Tego ci brakouje w wandzie:D

 6. yellow powiedział:

  No gratulacje po za tym kolo wandy tez jest KFC ;)

Skomentuj